Новинарство – племенито занимање са много изазова

Део новинарске секције ОШ „Милоје Закић“ из Куршумлије, коју води професор српског језика и књижевности – Биљана Максимовић Манић (координатор округа и члан тима ЧиТаЛиЋи, под окриљем Министраства просвете) посетио је нашу медијску кућу, како би написали текст о екипи РТВ Куршумлија, који ће објавити у оквиру свог дигиталног часописа, на тему „ПОРОДИЦА“, јер смо, како они истичу, права породична телевизија. 👨‍👩‍👧‍👦🎬🎥📺
Циљ рада новинарске секције је развој нових вештина и способности ученика, oвладавање новим знањима, развијање аналитичког и критичког мишљења, док је новинарски позив племенито занимање, које има веома важну улогу у сваком друштву, јер служи да тачно и правовремено обавештава грађане, а пре свега је савезник истине. Ако се у све то утка љубав, резулати и успех неће изостати.
Екипа РТВ Куршумлија упућује велику захвалност свим члановима новинарског тима (Марку Рајевићу – ученику VI разреда, Ленки Гилић – ученици шестог разреда, Јовану Миливојевићу – ученику VI разреда и Бојани Маринковић – ученици V разреда, а посебно проф. Биљани Манић, руководиоцу новинарске секције) на указаном поверењу и дивној сарадњи.

Оставите коментар