Професионална оријентација

У школи се спроводи програм професионалне оријентације у циљу развијања способности ученика да донесу и спроведу промишљену, ваљану и самосталну одлуку о избору школе и занимања, као и да планирају каријеру и укључе се у свет рада. Настава за младе у оквиру програма одвија се у виду радионица, које им омогућавају да кроз активно учешће изграде сазнања, вештине, способности и вредности потребне за остварење тог циља. Програм је у складу са препорукама Европске комисије о каријерном вођењу. Школа, као и сваке године, и ове године је организовала велики број реалних сусрета за ученике са различитим занимањима. У школи је извршена промоција средњих школа из Прокупља, обављена је посета Дому здравља, Дечијем вртићу, Градској библиотеци, Апотеци, Пошти. Ученици су имали прилику да посете и Гимназију и Економску школу у Куршумлији.

Професионална оријентација