Драинчеви сусрети и песници за децу у нашој школи

Најмлађи ученици наше школе, од 1-4. разреда, имали су част да се упознају и у току једног школског часа друже са еминентним савременим српским писцима за децу, у оквиру 48. књижевне манифестације Драинчеви сусрети песника.

Тоде Николетић(Црвенка), Власта Ценић(Дољевац) и Елизабета Георгиев(Димитровград) посетили су школе у Прокупљу, Житорађи, Блацу и Куршумлији.
Ентузијасти у неговању лепих речи кроз песме, приче, драме, организатори и учесници небројених фестивала, манифестација и конкурса за таленте, очарали су малишане шаљивим казивањем и игровним активностима. Сачувавши радост живота, доброту и детињу неисквареност заштитили су, бар на неко време, наше ученике од брига, суморних мисли и туге и распламсали у њима сунце љубави за живот и свет који их окружује.

Песници